Miód nektarowy pozyskiwany w okresie kwitnienia robinii akacjowej, na przełomie maja i czerwca, polecany przy dolegliwościach przewodu pokarmowego, nerek i układu moczowego oraz na przeziębienia. Ceniony za swoje walory smakowe.

więcej

   Miód nektarowy pozyskiwany w okresie kwitnienia gryki zwyczajnej, zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia, polecany przy schorzeniach układu krążenia i miażdżycy, a także przy odtruwaniu wątroby oraz niedokrwistości z powodu niedoboru żelaza. Wykazuje wysoką aktywność antybiotyczną.

więcej

   Miód nektarowy pozyskiwany w okresie kwitnienia lipy drobno- i szerokolistnej, zazwyczaj na przełomie czerwca i lipca, polecany przy schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych, chorobach serca i układu krążenia oraz dolegliwościach układu nerwowego i nadmiernym stresie. Wykazuje silne właściwości antybiotyczne i działanie inhibinowe.

więcej

   Miód nektarowy pozyskiwany podczas masowego kwitnienia rzepaku, zazwyczaj na przełomie kwietnia i maja, polecany przy schorzeniach wątroby i dróg żółciowych, chorobach serca i naczyń wieńcowych oraz przy stanach zapalnych dróg oddechowych.

więcej

   Miód nektarowy pozyskiwany w okresie jednoczesnego kwitnienia różnych gatunków roślin w jednym ekosystemie, polecany przy leczeniu stanów alergicznych dróg oddechowych, przy wyczerpaniu fizycznym i psychicznym oraz przy schorzeniach serca i naczyń krwionośnych.

więcej

   Miód nektarowy pozyskiwany w okresie kwitnienia wrzosu zwyczajnego, zazwyczaj od sierpnia do października, polecany przy schorzeniach nerek, dróg moczowych i gruczołu krokowego, w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła oraz stanach zapalnych żołądka i jelit.

więcej

   Miód pozyskiwany ze spadzi drzew iglastych (jodła, świerk, sosna, modrzew, czasami z tui Cupressaceae) zasadniczo od wiosny do jesieni, polecany przy schorzeniach dolnych dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, zaparciach i biegunkach, chorobach serca i naczyń krwionośnych oraz nerwicach.

więcej

   Miód pozyskiwany od wiosny do jesieni ze spadzi drzew liściastych oraz spadzi roślin zielonych zazwyczaj, gdy suche lato nie zapewnia dostatecznej ilości nektaru, polecany przy schorzeniach nerek i dróg moczowych, wątroby i dróg żółciowych oraz przewodu pokarmowego i jelit.

więcej

Podkategorie